Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Алгоритм дій

Дата: 19 лютого о 20:33, Оновлено 19 лютого о 20:38
Автор: Івасик В. В.

Алгоритм дій

ПЕРШІ КРОКИ

Крок 1. Повідомлення директора закладу освіти про випадок булінгу (цькування) або підозру щодо нього. Це може зробити будь-яка особа. Повідомлення приймаються усно або письмово, в тому числі анонімно (особисто, телефоном або засобами електронної комунікації).

Крок 2. Керівник закладу впродовж першої доби від отримання повідомлення невідкладно письмово повідомляє про випадок: • територіальний орган (підрозділ) Національної поліції України; • одного з батьків або законних представників, яка стала стороною булінгу (цькування); • викликає службу екстреної медичної допомоги (за потреби); • службу у справах дітей; • центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді.

Крок 3. Керівник закладу скликає засідання комісії (постійно діючої) з розгляду випадку булінгу не пізніше ніж впродовж 3-х робочих днів із дня отримання заяви або повідомлення. Комісія розглядає заяву не більше 10-ти робочих днів із дня отримання заяви або повідомлення.

КОМІСІЯ І ЗАСІДАННЯ Комісія (не менше 8 осіб) затверджена наказом керівника закладу освіти до початку навчального року (серпень).

Постійний склад: • голова комісії (директор);

• заступник голови комісії;

• секретар комісії;

• педагогічні працівники;

• практичний психолог; • соціальний педагог;

• представник служби у справах дітей;

• представник центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

ЗА ЗГОДОЮ до участі в засіданні можна запрошувати: батьків, сторони булінгу та інших представників суб’єктів реагування (органи місцевого самоврядування, засновника закладу освіти або уповноваженого ним органу та територіальні органи національної поліції), інших працівників закладу.

ВАЖЛИВО: Щоб засідання вважалося правомірним, повинні бути ⅔ її членів. Рішення комісії ухвалюється більшістю голосів через відкрите голосування із занесенням у протокол (додаток до порядку реагування на випадки булінгу). У випадку, якщо голоси розділилися навпіл, вирішальним голосом є голос директора, оскільки він є головою комісії.

Протягом засідання секретар комісії веде протокол. У протоколі зазначається, які рішення ухвалює комісія. Керівник закладу освіти наказом має оформити протокол засідання комісії.

Керівник закладу освіти здійснює контроль за виконанням рішення комісії (документи, які підтверджують здійснення контролю).

В Україні з'явилась нова можливість швидко повідомити про булінг у школі через платформу АІКОМ Ми розуміємо, як важливо для дітей і батьків мати надійний і доступний спосіб повідомити про випадки цькування у школі. Тому на платформі «Автоматизованого інформаційного комплексу освітнього менеджменту» (АІКОМ) з'явилася нова функція, що дозволяє повідомити про булінг серед учасників освітнього процесу. Що таке АІКОМ і чому це важливо?

АІКОМ — це сучасна платформа для управління інформацією в освітніх закладах. Додавання можливості повідомлення про булінг робить цю систему ще важливішою, бо надає дітям та батькам інструмент для захисту. Це не просто форма звернення: платформа працює таким чином, щоб допомогти попередити подальші випадки цькування та забезпечити захист дітей.

Як це працює? - Для дітей: є можливість анонімного звернення, що дозволяє подати заяву без побоювання переслідувань. - Для батьків: бажано вказати свої дані, щоб звернення могло бути розглянуте ефективніше, але це також можна зробити анонімно. Конфіденційність — один із найважливіших аспектів цієї системи. Дані заявника та інформація про булінг доступні лише директору школи та поліції.

Як подати звернення? Перейдіть на сайт АІКОМ за посиланням https://aikom.iea.gov.ua, натисніть «Повідомити про булінг» і заповніть відповідну форму. Давайте разом підтримувати безпечне навчальне середовище для наших дітей, де кожен учень відчуває себе захищеним.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.