Новини
НЕ ВІДКРИВАЙ ЦІ ДВЕРІ!
"Червоні двері, жовті двері" - гра, яка грається тобою!
Ти сильний, розумний, цікавий до всього нового -
але ця "гра" не для тих, хто цінує себе.
Тебе кличуть у “пригоди” по темних кімнатах своєї свідомості?
Це не круто! Це небезпечно!
Це як самому собі зламати компас, а потім шукати вихід у тумані...
Ця гра - не виклик, а пастка.
Не тренд, а обман!
Не містика, а ризик для психіки!
Твоя свідомість - твоя фортеця.
Не пускай у неї темряву. Не жертвуй собою заради "приколу".
Ось що може трапитись після “безневинної спроби”:
Ти не зможеш заснути без світла.
Твої сни перетворяться на жахіття, які важко забути.
Ти почнеш чути голоси, бачити образи, яких немає.
Виникне паніка, тривога, страх, і ти не знатимеш, як їх вимкнути.
Можеш втратити відчуття реальності - і тоді гра вже не здасться грою.
Потрібна буде допомога психолога, щоб повернути себе назад.
Ця гра - це не адреналін. Це реальна загроза твоєму психічноиу здоров'ю!!!
Ти не створений для темряви. Ти створений, щоб світити!!!
Замість гри, що ламає тебе - обирай те, що робить тебе сильнішим!
Адреналін? Іди в спорт!
Інтерес до незвичного? Займайся АРТ-терапією, креативом, медіа!
Хочеш вразити? Будь тим, хто не повторює дурні тренди, а надихає інших думати!
Ти не той, кого можуть зламати!
Ти той, хто ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ заходити в темні двері!
Обирай СВІТЛО! Обирай СЕБЕ! Обирай РОЗУМ!!!!!!!!!!!
Ворог вербує підлітків для використання у протиправних діях
Упродовж 11 місяців 2024 року 58 неповнолітніх вчинили 67 кримінальних порушень, пов’язаних з підпалами залізничної інфраструктури, пошкодження військового майна (підпали автотранспортних засобів), АТ «Укрпошта».
Понад 70% дітей, залучених до вчинення цих правопорушень, не досягли 16 річного віку.
Російські спецслужби використовують смартфон-ігри для вербування українських дітей.
ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ
• Інформуйте про небезпеку вербування та наслідки скоєння злочинів;
• Слідкуйте за онлайн-активністю у мережі та колом інтернет-знайомств;
• Контролюйте дотримання комендантської години;
• При отриманні інформації про вербування – повідомте поліцію за номером 102 або заповніть форму зворотнього зв’язку на сайті кіберполіції https://ticket.cyberpolice.gov.ua
Російські спецслужби масово використовують неповнолітніх українців для підпалів автомобілів
військовослужбовців ЗСУ і будівель ТЦК в межах дезінформаційної кампанії РФ, пропонують “швидкі гроші”. Найчастіше замовники знаходять виконавців через оголошення про роботу в телеграмі. Тому, хто відгукнеться, згодом озвучують деталі, що насправді «робота» – це підпали обладнання «Укрзалізниці», машин військових.
Відповідальність за підпал військового авто українське законодавство передбачає для всіх, в тому числі, неповнолітніх. Злочин можуть кваліфікувати за 5-ма статтями Кримінального кодексу: державна зрада, диверсія, терористичний акт, а також пошкодження майна і перешкоджання законній діяльності ЗСУ.
Діти віком від 14 до 16 років можуть притягатися до відповідальності лише за окремими статтями. З 16-ти настає повна кримінальна відповідальність.
Інформація для батьків щодо недопущення вербування дітей та залучення їх до диверсійної діяльності
БАТЬКАМ
Звертати увагу, у яких месенджерах та соціальних мережах проводить час дитина, чи не з’явилися в дитини чималі кошти, можливо, нові гаджети або речі.
Контролювати коло спілкування дитини, чи немає серед них тих, хто полюбляє заробити «легкі гроші», а якщо все ж таки у дитини є такі
«друзі», пояснити їм про можливі наслідки такого спілкування.
Роз’яснити дітям, що «ЛЕГКИХ ГРОШЕЙ» не буває, адже протиправний заробіток ЗАВЖДИ несе за собою ПОКАРАННЯ, іноді навіть і позбавлення волі.
Підвищувати свідомість дитини. Розкажіть дитині про поняття вербування та які ризики це несе не тільки для дитини, але й для рідних та близьких. Поясніть, що навіть безневинна, на перший погляд, інформація, наприклад, про розташування техніки, блокпостів чи військових, може бути використана на шкоду країні.
Зверніть увагу, що завжди можна сказати "НІ" та звернутися до батьків чи вчителів, якщо щось викликає сумніви чи дискомфорт. Для залучення до злочинної діяльності спецслужби рф використовують різноманітні прийоми та засоби: маніпулюють дітьми через шантаж, обіцянки матеріальних благ або тиск на емоції.
роз’яснення дітям правил розрізнення фейкової інформації; пояснення, яка інформація є секретною, які наслідки її розголошення будуть як для країни, так і для дитини, її рідних.
Налагоджувати довірливі стосунки, спілкуватися з дітьми, цікавитися, як вони проводять свій вільний час, у яких соціальних мережах зареєстровані.
Куди можна звернутися в разі надходження пропозицій дитини щодо залучення її до диверсійної діяльності!!!
Інформацію про можливі факти протиправної діяльності негайно повідомте :
поліцію за телефонним номером екстреної служби «102» або заповнити форму зворотного зв'язку на сайті кіберполіції.
Telegram-канал «Брама», у якому щодня дають інформацію про блокування різних акаунтів в соцмережах, де дезінформують, учиняють протиправну діяльність, шахрайство. У цьому Telegram-каналі є інформація, як вберегтися від певних методів шахрайства, а також як захистити себе та свою сторінку в соціальній мережі.
Сьогодні кібер- та загрози із вербування виявляють різні державні та недержавні організації, які спеціалізуються на безпеці та протидії інформаційним і фізичним загрозам. Основні з них: Кіберполіція, Служба безпеки України (СБУ), Національний координаційний центр кібербезпеки (Рада національної безпеки й оборони України), Міністерство оборони України, волонтерські та приватні організації, звичайні громадяни.
Але вони просять про допомогу й українців: можна долучитись до блокування телеграм- та ютюб-каналів, фейсбук-груп, інстапрофілів, які поширюють дезінформацію, а також дані про місця дислокації ЗСУ.
Для цього варто звернутись у чатбот StopRussia | MRIYA, надіслати відомості про виявлені ресурси, щоби їх перевірили та заблокували.
Канал «StopRussia | MRIYA» https://t.me/+rPL5V0CMx0NlOTky
Канал – це головна інструкція та засіб комунікації з підписниками щодо блокування
а також платформа, де щоденно та систематично надаються онлайн завдання для підписників, актуальні новини та свіжа інформація, у тому числі навчальні матеріали по кібергігієні та протидії шахрайству.
Бот «StopRussia | MRIYA» https://t.me/stopdrugsbot
Приймає інформацію про фейкові ресурси, котрі перевіряються модераторами та відправляються на блокування в Телеграм-канал. У розділі «Надіслати скаргу на ресурс» кожен може долучитися до блокування ресурсів окупанта.
Має чатботи також і СБУ. В один із них, «Знайди зрадника» https://t.me/Traitor_Search_bot , можна надсилати інформацію про людей, які співпрацюють із російськими загарбниками, про інтернет-агентів, що передають ворогові інформацію чи поширюють контент на його підтримку.
Лише спільними зусиллями можна захистити молоде покоління від впливу ворога, зберігши їхнє майбутнє та безпеку країни
Поради щодо збереження ментального здоров'я педагогів
Делегуйте повноваження: Не звалюйте на себе всю відповідність за учнями, дайте їм більше можливості справлятися з завданнями самостійно.
Встановіть обмеження: Не ставайте собі надмірні та недосяжні цілі, які можуть викликати стрес та почуття неспроможності.
Перетворюйте негативні події на позитивні: Навчитеся бачити ситуації з іншого боку, щоб зменшити негативний вплив на себе.
Звільніться від ментальних токсинів стресу: Використовуйте методи раціональної терапії для ментального прибирання.
Сміх: Умійте сміятися над собою, сміх є дієвим засобом боротьби зі стресом.
Оновіть психо-енергетичний потенціал: Регулярно відновлюйте свій психо-енергетичний потенціал, позбуйтеся страхів та негативних емоцій.
Зосереджуйтеся на світлих та радісних сторонах життя: Це допоможе зберегти психологічне здоров'я та сприяти досягненню успіху.
Використовуйте народні засоби: вживання настоїв з кропиви, соку з сирого буряка, настоїв з весняних листків берези тощо може допомогти подолати нервово-емоційну напругу.
Духовне очищення: Проведіть час у природному середовищі, віддаленому від техногенних інфраструктури, щоб "під заряджатися" енергією та нейтралізувати негативні фактори.
Практикуйте йогу: Йога може допомогти подолати психічно-нервові збудження та досягти розслаблення
МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я: ЯК ПОДБАТИ ПРО СЕБЕ?
Ментальне здоров’я є невід’ємною частиною щасливого життя. Це поняття дуже широке і поєднує різні аспекти. Як зрозуміти, що стан душевного здоров’я вийшов із рівноваги та настав час звернутися до психотерапевта — розказуємо далі.
Що таке ментальне здоров’я
Згідно з визначенням ВООЗ, ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.
5 простих правил для збереження психічного здоров’я
Дотримуйтесь режиму дня
Для збереження психічного здоров’я дуже важливо дотримуватися режиму дня, вчасно вставати і лягати спати. Правильний режим – планування дня, прийом їжі в один і той же час, короткі перерви в роботі і навчанні, повноцінний нічний сон – допомагають уникнути почуття тривоги, зберігати працездатність, впевненість і добрий настрій впродовж дня.
Харчуйтеся раціонально
Їжа впливає не тільки на фізичний, а й на психічний стан людини. Недаремно кажуть: «Ти є тим, що їси». Деякі продукти (сіль, цукор, цибуля, часник, газовані напої) часто збільшують кількість гормонів в організмі, які сприяють прояву ненависті, гніву, спричиняють емоційну напругу. І навпаки – вживання великої кількості води, фруктів, овочів допомагає керувати емоціями, підтримувати стабільний емоційний стан.
Будьте фізично активними
Фізичне здоров’я безпосередньо пов’язане з психічним. Фізичні вправи не лише загартовують організм, захищають судини, стимулюють серцеву діяльність, а й сприяють утворенню гормонів – ендорфінів, які поліпшують настрій, діють як натуральні природні енергетики. Навіть короткі прогулянки на свіжому повітрі сприяють покращенню вашого душевного стану. А штучне обмеження руху, гіпоактивність навпаки призводять до пригніченого настрою, гальмують розумові процеси.
Спілкуйтеся з приємними людьми
Знаходьте час для спілкування з друзями, з небайдужими до вас людьми. Спілкування з близькими, рідними за духом людьми є психологічним ресурсом для кожного з нас, допомагає справлятися з неприємностями, додає оптимізму і впевненості в своїх силах.
За можливості уникайте спілкування з тими, хто свідомо чи несвідомо знецінює ваші успіхи.
Вчіться позитивно мислити
Позитивне мислення – це вміння знаходити в будь-який момент життя привід для радості і сприймати невдачі раціонально, аналізуючи причини і приймаючи їх як цінний досвід.
Мислити позитивно не означає викинути з життя всі негативні емоції. Неприємності все одно трапляються, і не реагувати на них неможливо. Зате цілком реально навіть в дуже неприємній ситуації знайти плюси і нові можливості для себе. Переваг у позитивного мислення багато. Люди з позитивним сприйняттям життя рідше хворіють, вони бадьорі та впевнені в собі, добре виглядають і досягають успіху.
ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО ВАШУ ДИТИНУ ПІДДАЮТЬ ЦЬКУВАННЮ
Дитина завжди виглядає сумною, депресивною, постійно має поганий настрій.
Шкільні оцінки дитини почали знижуватися.
Школа та шкільне життя не приносять дитині задоволення як раніше.
Дитина часто пропускає школу, просить «залишитися вдома».
Вітаємо всіх з Днем Соборності України! Це свято є символом єдності та прагнення до мирного майбутнього, об'єднання в боротьбі за свободу та незалежність. В День Соборності України, ми відзначаємо не лише історичну подію, а й силу нашого духу, незламну єдність та прагнення до свободи.
В умовах війни ми ще раз переконуємося, що наша соборність — це наша найбільша сила.
Ми стоїмо плечем до плеча заради майбутнього наших дітей, заради незалежної і процвітаючої України.
Нехай цей день нагадує нам, що тільки разом ми можемо подолати будь-які труднощі. Віримо у нашу перемогу, бо ми — єдині, сильні, незламні!
Українці непереможні, бо боронять свою святу землю! Сьогодні серця, від малого до великого, сповнені любові до України, віри у її Перемогу та вдячність її героям- захисникам та захисницям!
"Дорогий воїне, мій захиснику! На твоїх плечах лежить доля країни, майбутнє її громадян. Ми розуміємо, як Вам важко, тому прийміть від нас ці медові пряники, які ми з любов'ю робили. Дякуємо Вам, за те що ми можемо навчатися !"
Учні Ліснотарновицького ліцею у День святого Миколая та Дня збройних сил України провели благодійний ярмарок під гаслом «Миколай для ЗСУ».
Допомагати нашим воїнам — це найменше, що ми можемо зробити для тих, хто щоденно наближає нашу перемогу та бореться за наше мирне сьогодення і щасливе майбутнє у рідній країні.
Учні ліцею пропонували домашню випічку, пампушки, напої та різноманітні смаколики.
Усі виручені кошти заклад передасть на потреби ЗСУ. #Дякуємо_ЗСУ #благодійнийярмарок
День Святого Миколая.
В ліцеї відбулося чарівне свято "По Україні з краю в край ходить святий Миколай". На сцені відбувалося ціле дійство, лунали пісні, веселі танці, діти розказували вірші та інсценізували сценку. Миколай роздав подарунки. Щиро дякуємо меценатам Василю Шемраю, Надвірнянська міська рада, Ліснотарновицький старостинський округ за солодкі подарунки для дітей.
Червона стрічка – символ підтримки інфікованих людей, протидії дискримінації і суспільної ізоляції людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом. Учні та педагоги нашого ліцею теж долучилися до Всесвітньої акції боротьби зі СНІДом. Психолог та шкільна медсестра ліцею провели годину спілкування на тему: "Червону стрічку носять небайдужі", де учні дізналися про важливість відомостей щодо Віл/Сніду. Учні 8 класу переглянули відеоролики про СНІД ,а також активно взяли участь у вправі "Міфи та факти про СНІД" Разом будуємо світ без дискримінації та страху!!! #червонастрічка #ВІЛ #СНІД
25 листопада в Ліснотарновицькому ліцеї розпочалася Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».
Заходи розпочалися з інформаційних перерв під назвою «Світ без насильства: 16 днів змін», під час яких оголосили основні дати акції та пояснили їхню мету.Парламент ліцею взяв участь в акції «Синя стрічка», учні ліцею створювали відеоролики для соціальної реклами «Ми проти насильства», з учнями 4 класу психологиня ліцею Галя Мазур провела психологічну годину «Стоп - булінг», створено антибулінговий віночок «Я ніколи не буду…», учні 8 класу переглядали фільм «Станція призначення життя» та пройшли опитування «Торгівля людьми» до Міжнародного дня боротьби скасування рабства. АКЦІЯ ТРИВАЄ… #16днівпротинасильств #СтопНасильствуЗараз #синястрічка #СтопБулінг
Сьогодні до нашого ліцею завітали гості – почесний консул Угорщини у Івано-Франківську та Івано-Франківській області , співзасновник Благодійного Фонду «Чисті серцем» – Вишиванюк Василь Михайлович та директор фонду – Рабарська Ірина Михайлівна.
Адміністрація ліцею, усі педагоги та учні щиро вдячні БФ «Чисті серцем» за надану допомогу в покращенні матеріально-технічної бази ліцею!
В рамках благодійної допомоги ліцей отримав у подарунок 10 ноутбуків HP 240-G10.
Дякуємо БФ «Чисті серцем» за силу, незламність та щоденну працю!Щиро бажаємо, щоб те добро, яке Ви несете людям - поверталося сторицею!
У четверту суботу листопада в Україні є Днем вшанування пам’яті жертв Голодоморів 1932-1933 років, а також масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років. У лiцею вiдбувся захiд до Дня пам’ятi жертв голодомору, який пiдготувала Романюк Марія Іванівна та учні 10 класу.
Долучіться в цей день о 16:00 до Загальнонаціональної хвилини мовчання. Згадайте про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів.
Пам’ятаємо злочини геноциду та його жертв. Пам’ятаймо свою історію, бо хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього!
13 листопада все людство відзначало Всесвітній день доброти. Учні другого класу разом із практичним психологом Галя Мазур долучилися до такого гарного дня та допомогли Кактусу розцвісти. Творити добро зовсім не важко, але в результаті люди наповнюються добротою один до одного.
Для негайного зв'язку із професіоналами, готовими вас підтримати
НОМЕРА ТЕЛЕФОНІВ В УКРАЇНІ
Лінія Національної психологічної асоціації
0 800 10 01 02
з 10:00 до 20:00 щодня, дзвінки безкоштовні
Гаряча лінія кризової та юридичної підтримки ветеранів та членів їхніх родин Українського ветеранського фонду при Мінветеранів
0 800 33 20 29
цілодобово, дзвінки безкоштовні
Лінія міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді»
0 800 21 01 60
цілодобово, дзвінки безкоштовні
Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації
ГО «Ла Страда-Україна»
0 800 50 03 35
з мобільного або стаціонарного, цілодобово, дзвінки безкоштовні
11 61 23
з мобільного, цілодобово, дзвінки безкоштовні
Національна гаряча лінія для дітей та молоді ГО «Ла Страда-Україна»
0 800 50 02 25
з мобільного або стаціонарного
11 61 11
з мобільного, цілодобово, дзвінки безкоштовні
Урядова «Гаряча лінія»
15-45
цілодобово, дзвінки безкоштовні
Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству
15-47
цілодобово, дзвінки безкоштовні
Лінія запобігання самогубствам Lifeline Ukraine
73-33
цілодобово
Лінія емоційної підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ)
0 800 21 14 44
з 10:00 до 20:00 щодня, дзвінки безкоштовні
Гаряча лінія для дружин та матерів військовослужбовців ГО «Громадський рух «Жіноча сила України»
0 800 33 27 20
з 10:00 до 20:00 щодня, дзвінки безкоштовні
Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД
БО «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»
0 800 50 04 51
цілодобово, безоплатно; в т.ч. психологічна підтримка для людей, які живуть з ВІЛ, та їхнього близького оточення
Загальнонаціональна гаряча лінія з питань туберкульозу
БО «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»
0 800 50 30 80
з 08:00 до 18:00, безоплатно; в т.ч. психологічна підтримка для людей, які хворіють на туберкульоз, та їхнього близького оточення
Лінія психологічної підтримки для чоловіків, що реалізується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, за підтримки уряду Великої Британії у співпраці з ГО «Інноваційні соціальні рішення»
23-45
сервіс психологічної підтримки, де чоловіки можуть отримати фахову психологічну допомогу анонімно і безкоштовно, з 08:00 до 24:00 щодня
Єдиний телефонний номер системи безоплатної правничої допомоги в Україні
0 800 21 31 03
понеділок-п'ятниця з 08:00 до 18:00, дзвінки безкоштовні
Всеукраїнська гаряча лінія з питань деменції «Незабутні»
0 800 30 88 30
понеділок-п'ятниця з 10:00 до 18:00, дзвінки безкоштовні
Лінії ГО «Блакитний птах» для тих, хто пережив полон, незаконні затримання та тортури, їхніх родин та членів сімей зниклих безвісти осіб
0 663 62 14 85
з питань соціальної підтримки та медичної допомоги, понеділок-п'ятниця з 10:00 до 19:00
0 950 16 26 22
психологічна допомога, понеділок-п'ятниця з 10:00 до 19:00
0 505 09 40 49
психологічна допомога, понеділок-п'ятниця з 10:00 до 19:00
0 509 37 53 70
юридична допомога, понеділок-п'ятниця з 10:00 до 19:00
Лінія підтримки від Veteran Hub для воїнів, їхніх близьких і коханих
0 673 48 28 68
щодня з 09:00 до 21:00
Гаряча лінія Національної поліції України
0 800 50 02 02
щодня з 09:00 до 18:00, дзвінки безкоштовні
На що звернути увагу батькам, щоб вчасно розпізнати тривожні симптоми?
Дитина почала інакше взаємодіяти з однолітками. Наприклад, зазвичай гралася в компанії на майданчику, а тепер усамітнюється у куточку;
Улюблені заняття не приносять задоволення: ви не можете зацікавити дитину мультиками чи іграми, від яких вона була в захваті;
Прагне ізоляції й не хоче виходити на вулицю;
З’явилися проблеми зі сном;
Дитину переповнюють емоції — від суму та пригнічення до тривожності та роздратування. Час від часу плаче без зрозумілої на те причини;
Погіршилася пам’ять, важко навчатися;
Виникають головні, кишкові або інші болі, але лікарі не виявляють проблем.
З професійним святом, всі педагоги! Хай завжди щедрою на сходи буде Ваша освітянська нива. Земний уклін вам, невтомні трудівники і терплячі вихователі. Знайте, що всі ваші учні, де б ви не були, люблять вас і несуть у своїх серцях золоті зерна, які ви засівали своїми руками день у день, з року в рік. Дякуємо учням 11 класу та класному керівнику Миколі Лавришину, за організацію чудового святкового дня для вчителів.
За нашу рідну Україну,
Що зберегли за всі віки –
Низький уклін і тричі "СЛАВА!"
Українські захисники!
Здоров’я в поміч, щастя в порятунок!
Дай Боже, довгий вік усім Вам у дарунок!
Вічна пам’ять та шана Захисникам України, які віддали життя.
Щира подяка за волонтерську діяльність нашим учням, батькам та вчителям!
Сьогодні наш ліцей, до Дня захисників та захисниць, долучився до доброї справи та передали спільними зусиллями зібрану допомогу: солодощі, листівки та малюнки, окопні свічки, засоби гігієни.
Віримо, що частинка нашого тепла, побажань та молитви, зігріють українських героїв в холодних окопах.
Дякуємо усім, хто долучився до волонтерської діяльності! Спільно наближаємо Перемогу!
Дякуємо за екологічну свідомість та відповідальність ліцеїстам, віримо, що це підґрунтя майбутнього❤️Щороку в третю суботу вересня проходить акція Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day». Цього року акція відбувається під гаслом: «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!».#World World Cleanup Day